AĞRI - PATNOS - Bozoğlak Arpacık İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 18:33

AĞRI – PATNOS – Bozoğlak Arpacık İlkokulu

AĞRI – PATNOS – Bozoğlak Arpacık İlkokulu
Son Güncelleme :

11 Temmuz 2018 - 0:49

AĞRI – PATNOS  Bozoğlak Arpacık İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesinin Bozoğlak köyünün Arpacık mezrasında bulunan okulun Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı 15 km’dir.  Okula ulaşım servis ile sağlanmaktadır. Okul, 2 öğretmen ve 2 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet ve kütüphane imkanı mevcut değildir. Ancak okulun 1 adet, 2 odalı lojmanı bulunmaktadır.  Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Çağdaş bir Türkiye için yarınları yönetecek olan öğrencilerimizin sosyal ve kültürel gelişimi ile birlikte gerekli eğitim öğretim faaliyetlerini kazanabilecekleri bir ortam yaratmak ve sağlıklı bir nesil gelişimine katkıda bulunma, okulun tüm birimlerinde bir bütün halinde sevgi, saygı ve dayanışma ortamının sağlanması,Tüm paydaşların görev ve sorumluluklarının bilincinde olması ve oto kontrol sisteminin yerleştirilmesi, Kurum içerisinde ve dışarısında bütün bireylerin kendini ifade etmesinde Demokratik bir ortamın sağlanması Öğrencilerin rahatça ders görebilecekleri ve teknolojiden yararlanan sınıfların sağlanması.

MİSYON

Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği amaçlar, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda topluma örnek, yararlı bireyler yetiştirmek ve yaşamın her alanında bilime ve bilimdeki yeniliklere açık olmak. SBS’de öğrencilerimizin başarılı olmasını sağlamak.

× Online Destek