AĞRI - PATNOS - Baştarla İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 18:33

AĞRI – PATNOS – Baştarla İlkokulu

AĞRI – PATNOS – Baştarla İlkokulu
Son Güncelleme :

11 Temmuz 2018 - 1:03

AĞRI – PATNOS Baştarla İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesinin Baştarla köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 90 km, Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı ise 11 km’dir. Okula ulaşım köy minibüsleriyle sağlanmaktadır. Okul, 1 öğretmen ve 1 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken, kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun 1 adet lojmanı olmasına karşın kullanılmamaktadır.  Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul, TAM GÜN öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

En büyük idealimiz; Türk Milli Eğitim Temel Kanunu hedef ve ilkeleri çerçevesinde; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Türk Anayasasına, Türk demokrasisinin ilkelerine ve yöntemlerine uygun hareket eden, aktif öğrenme yoluyla gerekli bilgi ve becerileri kazanmış, problemlerini çözebilen, öğrendiklerini uygulayabilen, 21. yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve becerileri kazanmış bireyler yetiştirmektir.

MİSYON

Baştarla İlkokulu olarak vizyonumuz; araştırma ağırlıklı bir ilköğretim modelini benimsemektir. Buna göre eğitim ve araştırma için ilave kaynaklar oluşturulacak ve ilköğretim kalitesinden ödün verilmeyecektir. Üçoymak İlköğretim Okulu Patnos’ta en iyi eğitim ve öğretim vererek Ağrı ve Türkiye’de en kaliteli ilköğretimler arasında gösterilen bir kurum olmayı amaçlar.

 

× Online Destek