AĞRI - PATNOS - Aşağı Kamışlı İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 19:17

AĞRI – PATNOS – Aşağı Kamışlı İlkokulu

AĞRI – PATNOS – Aşağı Kamışlı İlkokulu
Son Güncelleme :

04 Temmuz 2018 - 1:15

AĞRI – PATNOS Aşağı Kamışlı İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesinin Aşağı Kamışlı köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 87 km, Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı 15 km’dir. Okula ulaşım servisle sağlanmaktadır.  Okul, 2 öğretmen ve 2 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut ilen, kütüphane imkanı mevcut değildir.. Ayrıca okulun 1 adet lojmanı olmasına karşın lojman kullanılmamaktadır. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Bilimsel teknolojilerin ışığında okuyan, okutan, araştıran, özgür düşünen, sorunları çözebilen, başkalarının haklarına saygılı, ülkesine karşı sorumlu, toplumsal hayatın her alanında hukukun üstünlüğüne inanan, gelişme açık, çevre bilinci yüksek, kendine güvenen, katılımcı, sorgulayan, etkili ve nitelikli insan yetiştirmek için eğitim öğretim kalitesini sürekli yüksek tutarak hem bilimsel hem de sosyal yönden gelişmiş, yüksek ahlaki değerler kazanmış, küresel rekabete hazır bireyler yetiştiren örnek aranan bir eğitim kurumu olmaktır.

MİSYON

1. Çevrenin,sosyal kültürel ve ekonomik bakımdan gelişmesi için bir merkez vazifesi görmek, 2. Bulunduğu yerdeki ilköğretim okulunda okuyan öğrencilerin ilköğretimini tamamlamalarını sağlamak, 3. Yetişmiş insan kaynağı yaratarak Türkiye’nin bilişim toplumu olma yolunda ilerlemesinde katkıda bulunmaktır. 4. Bilgiyi, teknolojiyi akılcı ve çağdaş yöntemlerle üretmek ve sunmaktır. 5. Okulumuz için belirlenmiş olan eğitim ve öğretim programını çevresel faktörleri de dikkate alarak etkili ve verimli bir şekilde uygulamak, öğrencilerin yeteneklerine ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmetini sunmak onların sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini artırmak temel işlevimizdir.

× Online Destek