patnos Aktepe Yatılı Bölge Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 16:44

patnos Aktepe Yatılı Bölge Ortaokulu

patnos Aktepe Yatılı Bölge Ortaokulu
Son Güncelleme :

18 Temmuz 2018 - 3:50

AĞRI – PATNOS Aktepe Yatılı Bölge Ortaokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesinin Aktepe köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 120 km, Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı ise 30 km’dir. Okula öğretmen servisiyle ve köy minibüsleriyle ulaşılmaktadır. Okul, 31 öğretmen ve 22 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun kütüphane ve İnternet imkanı mevcuttur. Ayrıca okulun 1 adet, 10 daireli lojmanı da bulunmaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul, KARMA öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız Aktepe Yatılı Bölge Ortaokulunda bulunmaktan gurur duysun. Aktepe Yatılı Bölge Ortaokullu olmak bir ayrıcalık olsun. Yetiştirdiğimiz her öğrenci hayatın zorlukları karşısında kendine yetebilsin. Aktepe yatılı bölge ortaokulu mezunları ülke yönetiminde söz sahibi olsun. Okulumuzda çalışanlar ve öğrenciler doğruları yaptıklarında ortaya çıkabilecek sonuçlardan korkmasınlar ve gerçekleri yerine getirirken endişeleri olmasın. Öğrencilerimiz çağın değişen ve yenilenen bilgilerini yakalamayı, edinilen bilgileri yaşamında kullanabilmeyi öğrensin. Okulumuz her yıl yenilenerek gelişen çevreye destek ve öncü olsun. Her veli, okulumuzda öğrencisine öğrenmesi için her türlü fırsatın verildiğini bilsin. Gençler yetenekleri doğrultusunda, yönlendirici eğitim alarak yetişsinler. Okulumuzda herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın. Okulumuz emsalleri arasında her gün daha iyi “en iyi” olmak için çalışacaktır.

MİSYON

İnanıyoruz ki; Biz okulumuzun başarısını artırmak için işbirliği yapan sorumluluk alan, verimli çalışan bir ekibiz. Biz öğretmen, öğrenci, veli ve yardımcı personelden oluşan Aktepe Yatılı Bölge Ortaokulu ailesiyiz. Biz güler yüzlü yetenekli, enerjili, coşkulu, üretken ve iyi bir okuluz. Kendimize ve arkadaşlarımıza güvenip, birbirimizi kollarız. Biz daha iyi olmak için birbirimizi yüreklendiririz. Sosyal etkinliklerde bulunmak eğitimimizin önemli bir parçasıdır. Öğretmenlerimiz öncelikle tutum ve davranışlarıyla öğrencilere yön verirler. Öğrencinin anne baba ile arasında bir iletişim köprüsüdür. Her öğrenci kendine özgü özelliklere sahiptir, biriciktir. Bu nedenle bireysel özeliklerine göre öğretilebilir ve eğitilebilirler. Öğrencilerin dersi sevmeleri öncelikle ilkemizdir, eğitimde değişen ve gelişen teknolojiyi kullanmaya mecburuz. Ana hedefimiz çocuklarımıza Türkçe´yi en güzel şekilde kullanmayı öğretmektir. Öğrencilerde bizim kadar doğru karar verebilirler.

 

× Online Destek