patnos 125.Yıl Anaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 20:57

patnos 125.Yıl Anaokulu

patnos 125.Yıl Anaokulu
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2018 - 1:13

AĞRI – PATNOS 125. Yıl Anaokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesinin merkezinde bulunan okula herhangi bir ulaşım sıkıntısı yoktur. Okul, Çay Mahallesinde bulunmaktadır. Okul, 3 öğretmen ve 3 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken, lojman imkanı bulunmamaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Öğrencilerimizin önlerinde uzanan eğitim yaşantılarındaki başarılarında okulumuzdan aldıkları eğitimin temel teşkil ettiğini görmek ve bununla gurur duymak istiyoruz. Amacımız, çocuklarımızın bilişsel, bedensel ve ruhsal bakımdan gelişmeleri, sağlam kişilik özelliklerine sahip olmaları, kendilerine güvenmeleri, çevrelerine uyum sağlayabilmeleri, sevecen ve saygılı bireyler olarak yetişmeleridir. Okulumuz bu nitelikli eğitimi kendi vizyonu çerçevesinde bir aile sıcaklığı ortamında vermektedir. Mezunlarımızın gelecekte mutlu olacaklarına, yüreklerinin bir köşesinde okulumuzda geçirdikleri güzel günleri anımsayacaklarına inanmaktayız. Bizler de yarınlarımızın ışıkları olan öğrencilerimizin başarılarını gururla izleyeceğimize eminiz. Okul öncesi dönemi, öğrenmeye ilgi uyandırma safhası olduğu için, büyük önem taşımaktadır. Bunun bilinci ile çocuklarımızı ilköğretime hazırlamak, sağlıklı bir eğitim – öğretim hayatının temellerini atmak, ana hedefimizdir.

MİSYON

Okulumuzun misyonu; öğrencileri, öncelikle sağlıklı iletişim kurabilen, kişisel, toplumsal, ulusal ve evrensel değerlerle donanmış, özgüveni tam, sorumluluk alabilen, bilimsel ve çözümsel düşünceye sahip, teknoloji ile barışık, yararlı hobileri olan, düzgünlük beğenileri gelişmiş, üretken ve yaratıcı, araştırma yapmaya ve öğrenmeye meraklı, Atatürk ilkeleri ile demokratik ve laik cumhuriyete nasıl sahip çıkabileceğini bilen; insana, topluma ve doğaya saygılı bireyler olarak hayata hazırlamaktır. ” Ben manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş, kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır.

× Online Destek