Ağrı Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Kademe - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 08:17

Ağrı Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Kademe

Ağrı Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Kademe
Son Güncelleme :

05 Eylül 2018 - 11:02

Ağrı Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Kademe nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Ağrı il merkezinde bulunmaktadır. Şehir içi toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabileceği gibi, apart, yurt, daire gibi barınma imkanları ile market, jandarma ve hastaneye de yürüme mesafesindedir. Öğretmen servisi bulunmaktadır. Pansiyon bulunmamaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 35 öğretmen, 14 derslik ve 80 öğrenci bulunmakla beraber kantin, yemekhane, kütüphane vs alanlar da mevcuttur.

Vizyon
Türk milli eğitiminin genel amaçları ve temel ilkeleri doğrultusunda özel eğitim gerektiren 4-15 yaş aralığındaki bireylerin eğitim görme haklarını kullanabilmelerini sağlamak; eğitim- öğretim ile öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmelerine, eğitim sürecinden yetenek ve özelliklerine göre en üst düzeyde yararlanmalarına,bağımsız bireyler olmalarına katkı sağlamak,onları sosyal hayata hazır,uyumlu bireyler olarak yetiştirmek.
Misyon
Bireysel farklılıklarından dolayı mevcut eğitim öğretim ortamlarından yararlanmayan 4-15 yaş grubundaki orta- ağır düzeyde zihinsel yetersizliği ve otizmli çocukların, farklılıklarına uygun ortamlarda, özel olarak yetiştirilmiş personelle, geliştirilmiş bireysel eğitim programları ve yöntemleri uygulanarak çocuklarımıza bağımsız yaşam becerilerini kazandırmak, tüm gelişim alanlarındaki potansiyellerini en üst düzeye çıkararak, yaşadığı toplumun bağımsız bir üyesi olmaları ve kendi kendilerine yeter hale gelebilmelerini sağlamaktır.

AĞRI ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ I. KADEME

× Online Destek