Ağrı Taştekne Şehit Polis Yalçın Demir Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 07:47

Ağrı Taştekne Şehit Polis Yalçın Demir Ortaokulu

Ağrı Taştekne Şehit Polis Yalçın Demir Ortaokulu
Son Güncelleme :

07 Eylül 2018 - 2:29

AĞRI – MERKEZ Taştekne Şehit Polis Yalçın Demir Ortaokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin merkez ilçesine bağlı Taştekne köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 12 km’dir. Okula ulaşım asfalt yoldan, köy minibüsleriyle sağlanmaktadır. Okul, 5 öğretmen ve 4 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun lojman imkanı da bulunmamaktadır. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

*Öğrenci, Öğretmen, veli ve okul arasında tam bir bütünleşme ve iş bölümü sağlamak en önemli ilkelerimizdendir, *Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, “Hayatta en Hakiki mürşit (Yol gösterici) ilimdir “ ilkesi, tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerimizin yol göstericisi olacaktır ve kurumumuzu bu ilke biçimlendirecektir. *Anadolu liseleri ve Üniversite sınavlarında yüksek başarı hedeflerimiz arasındadır, *Bu bilinçle yetişen gençler ülkemizde yönetime geldiğinde yeni bir dünya kurulacaktır..

MİSYON

Anayasamızın başlangıcında yer alan temel ilkelerine uygun *Milli Eğitim temel amaçları doğrultusunda, *Atatürk İlke ve İnkılapları işığında, *Bütün öğrencilerimizin sevgi,saygı ve güven ortamında öğrenmelerini sağlamak, *Özgür ve çağdaş, düşünebilen, gelişen teknolojiyi yakından takip eden, paylaşan ve uygulayabilen bireyler yetiştirmek..

× Online Destek