Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

ağrı Başkent İlkokulu

AĞRI – MERKEZ Başkent İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin merkez ilçesine bağlı Söğütlü köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 45 km’dir. Okul, 1 öğretmen ve 1 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun 1 adet lojman imkanı da bulunmaktadır. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, GÜNDÜZLÜ öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Okul paydaşlarımızın güçleriyle en kısa zamanda ;bulunduğumuz yerleşim biriminde öncelikli tercih edilen ;sosyal etkinliklerle adından söz ettiren ;Avrupa Birliiği normlarına eş değer eğitim veren en güçlü eğitim kurumu yapmaktır.

MİSYON

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak ; 1.sağlam karekterli,dürüst,kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, 2.insani,milli ve ahlakı değerlerle donanmış, 3.ülkesıne yararlı,okuyan,incelyen,araştıran, 4.milli ve evrensel değerleri tanıyan 5.benimseyen,araştırmacı,sorgulayıcı,kendi ayakları üzerinde durabilen, 6.kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, 7.görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.

 

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Yazıcı İlkokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek