Ağrı Ahmetbey İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 06:58

Ağrı Ahmetbey İlkokulu

Ağrı Ahmetbey İlkokulu
Son Güncelleme :

11 Eylül 2018 - 0:12

AĞRI – MERKEZ Ahmetbey İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin merkez ilçesine bağlı Ahmetbey köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 17 km’dir. Okula ulaşım 15 km’si asfalttan oluşan yoldan, köy servisleriyle sağlanmaktadır. Okul, 2 öğretmen ve 2 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun 1 adet, 2 odalı lojman imkanı da bulunmaktadır. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, TAM GÜN öğretim şekliyle öğretim vermektedir. Ayrıca okulun bulunduğu köyde market veya bakkal bulunmamasından dolayı ihtiyaçlar 2 km uzaklıktaki köyden karşılanmaktadır.

VİZYON

Vizyonumuz ;Vatanî ve manevî değerlere bağlı, çağdaş yeniliklere açık, üretim çeşitlerini artıran üreten, ürettiklerini değerlendiren bireyler yetiştirmektir. Geleceğin kardelenlerine bir el de biz uzatıyoruz.

MİSYON

MİSYONUMUZ Öğrencilerin Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları ve Milli Eğitim İlkelerine uygun olarak; gelişen teknolojiyi yakından izleyerek ve kültürümüzden gelen yöresel işlerin yaşatılmasını; iş ve hizmet sektörüne uygun üretken bireyler haline gelmesini sağlamaktır.

 

 

× Online Destek