Ağrı Rehberlik ve Araştırma Merkezi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 07:32

Ağrı Rehberlik ve Araştırma Merkezi

Ağrı Rehberlik ve Araştırma Merkezi
Son Güncelleme :

08 Eylül 2018 - 2:46

AĞRI – MERKEZ Rehberlik ve Araştırma Merkezine nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin merkezinde bulunan okula herhangi bir ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Okul, Kazım Karabekir Mahallesi Cumhuriyet Caddesinde bulunmaktadır. Okula minibüs veya taksiyle ulaşım sağlanmaktadır. Okul, 16 öğretmen ve 0 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet bağlantısı ve kütüphane imkanı mevcuttur. Ancak okulun lojman imkanı bulunmamaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır.

VİZYON

Bilgi çağının gerekli kıldığı; bilgi, değer ve teknolojik gelişmelerin yakından takip edilerek kullanılmasını sağlamak, diğer kurum ve kuruluşlarla birlik ve beraberliğin sağlanarak koordineli bir şekilde rehberlik psikolojik danışmanlık ve özel eğitim hizmetlerinin alanımız içerisindeki tüm bireylere ulaşmasını sağlamak. (konferans, seminer, panel, broşür, kitapçık vs.)

MİSYON

İl ve ilçe düzeyinde rehberlik ve psikolojik danışmanlık ve özel eğitim hizmetlerinin, Türk milli eğitiminin genel amaçları ve temel ilkeleri doğrultusunda özel eğitim gerektiren bireylerin genel ve mesleki eğitim görme haklarını kullanabilmelerini sağlamak; eğitim- öğretim kurumlarında rehberlik ve psikolojik danışma servislerinin, öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmelerine, eğitim sürecinden yetenek ve özelliklerine göre en üst düzeyde yararlanmalarına ve gizil güçlerine en uygun şekilde kullanmalarına ve geliştirmelerine yönelik açık bir hizmet haline getirilmesidir.

 

× Online Destek