Ağrı Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 11:23

Ağrı Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi

Ağrı Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi
Son Güncelleme :

30 Ağustos 2018 - 14:25

Ağrı Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz İl merkezine 2 km uzaklıktadır. Ulaşımı Şehir merkezinde Akbank önünden kalkan minibüslerle yapılmakta olup Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Et ve Balık Kurumu yanındadır. Okulumuzda toplamda 26 öğretmen, 15 derslik, 398 öğrenci bulunmakla beraber 1 rehber öğretmen, kantin, spor salonu, bahçe vs. mevcuttur. Okula ait lojman vardır. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce ve Almanca dersi verilmektedir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Ağrı Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi

× Online Destek