ağrı hamur Yuvacık İlkokulu - Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi - Kent 04Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

18 Ekim 2020 - 11:46

ağrı hamur Yuvacık İlkokulu

ağrı hamur Yuvacık İlkokulu
Son Güncelleme :

20 Haziran 2018 - 3:05

12 views

AĞRI – HAMUR Yuvacık İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Hamur ilçesinin Yuvacık köyünde bulunan okulun, Ağrı il merkezine olan uzaklığı 47 km, Hamur ilçe merkezine olan uzaklığı ise 37 km’dir. Okula ulaşım hafta içi her gün civardaki köylerin minibüsleriyle sağlanmakta olup, hafta sonları ise talep yoğunluğuna göre hizmet verilmektedir. Okulda 1 öğretmen ve 2 derslik bulunmaktadır. Okulun internet bağlantısı imkanı olmasına karşın kütüphane imkanı mevcut değildir. Okulda 2 odalı, soba ile ısıtılan 1 adet lojman bulunmaktadır. Okul soba ile ısıtılmaktadır. Okul öğrencilerine TAM GÜN öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

BİZ, Bilgi Çağı’na uyarlanmış bir kurum olarak; Öğrencilerimizin; kendine güvenen, ideallerini gerçekleştirmeye istekli,toplum içinde başkalarının hak ve özgürlüklerine saygı duyan birey olmalarını sağlamak, Her çocuğun içindeki yaratıcı, çok yönlü, haklarını koruyabilen,güven, hoşgörü ve sevginin hakim olduğu bir ortam yaratmak, Eğitim – Öğretim etkinliklerinde, çağdaş teknolojinin getirdiği tüm olanakların kullanıldığı bir ortamı öğrencilerimizin hizmetine sunmak, Okulumuzu; öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile çevrede örnek gösterebilecek ve gurur duyacak bir kurum haline getirmek, Öğrencilerimizin istek ve ihtiyaçlarını en kısa sürede gidererek, onları başarıya götüren yolda motive edip, umut ve güveni aşılayarak hedeflerine emin adımlarla gitmelerini sağlamak, Çocuklarımıza mutlu ve başarılı bireyler olma isteğini ve yeteneğini kazandırmak.

MİSYON

Ulusal ve evrensel değerlerin farkında olup, değişime ve gelişime açık; Atatürk ilkelerine bağlı; laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen; kendine güvenli; çevresine saygılı; yaratıcı ve farklı düşünebilen, özgür, hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek, Bilginin yanında uygar davranışın önemini bilen bir gelecek nesil yaratmak, sevgi ve saygının; güven ve huzur sağlandığı, mutlu ve gurur duyacağımız başarılı bir okul olmak hedefimizdir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
× Online Destek