Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

ağrı hamur Yukarı Deredibi İlkokulu

ağrı hamur Yukarı Deredibi İlkokulu

AĞRI- HAMUR Yukarı Deredibi İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı Yukarı Deredibi köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 30 km, Hamur ilçe merkezine olan uzaklığı ise 18 km’dir. Okula servis ile ulaşım imkanı mevcuttur. Okulun lojmanı olmasına rağmen derslik yetersizliğinden dolayı derslik olarak kullanılmaktadır. Okul soba ile ısıtılmaktadır. Okulda 5 öğretmen ve 4 derslik bulunmaktadır. Okulun UYDU internet bağlantısı imkanı vardır. Okul öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle ders vermektedir.

VİZYON

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

MİSYON

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

İlginizi Çekebilir...!  hamur Adımova Ortaokulu ağrı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek