Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

ağrı hamur Yukarı Aladağ İlkokulu

ağrı hamur Yukarı Aladağ İlkokulu

AĞRI- HAMUR Yukarı Aladağ İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı Yukarı Aladağ köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 50 km, Hamur ilçe merkezine olan uzaklığı ise 40 km’dir. Okula ulaşım köy minibüsleriyle sağlanmakta olup, bu minibüsler sabah gidiş , akşam geliş yapmaktadır. Ayrıca minibüsler pazar günleri hizmet vermemektedir. Okulun internet bağlantısı olmasına karşın kütüphane imkanı bulunmamaktadır. Okulun 2 odadan oluşan lojmanı bulunmaktadır. Okul soba ile ısıtılmaktadır. Okulda 2 öğretmen ve 2 derslik bulunmakta olup, okul öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

MİSYON

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.

İlginizi Çekebilir...!  ağrı hamur Kandildağı İlkokulu

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek