Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

ağrı hamur Yapılı İlkokulu

ağrı hamur Yapılı İlkokulu

AĞRI – HAMUR Yapılı İlkokuluna nasıl gidilir? nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Hamur ilçesinin Yapılı köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 24 km, Hamur ilçe merkezine olan uzaklığı ise 18 km’dir. Okula ulaşım öğretmen servisiyle sağlanmaktadır. Okulda 4 öğretmen ve 4 derslik bulunmaktadır. Okulda UYDU internet olmasına karşın kütüphane imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca okulun 1 adet lojmanı bulunmaktadır. Okul soba ile ısıtılmaktadır. Okul NORMAL öğretim şekliyle öğrencilerine öğretim vermektedir.

VİZYON

Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan etkili ve nitelikli, çağdaş ve demokratik bireyler yetiştirmektir. Sadece bu kentin değil, Türkiye´nin başarılı okullarından biri olmaktır.

MİSYON

Öğrencilerimizin; Bilgili , becerili , dürüst , sorumluluğunu bilen Araştıran , sorgulayan , paylaşan , çok yönlü ve tarafsız bakabilen Çevresiyle olumlu iletişim kurabilen Ortak bir genel kültürle , soruların farkında olabilen , ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilecek İlgi , istek ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğretime ve hayata iyi bir şekilde hazırlanmış Anadilini doğru ve etkili konuşan, yazan, anlayan, vatanını ve milletini seven , İnsan haklarına saygılı ve duyarlı bireyler olmalarını sağlamaktır.

İlginizi Çekebilir...!  ağrı hamur Yuvacık İlkokulu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek