Süleyman kümbet İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

4 Aralık 2021 - 01:09

Süleyman kümbet İlkokulu

Süleyman kümbet İlkokulu
Son Güncelleme :

15 Haziran 2018 - 3:35

Süleyman kümbet İlkokulu nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin hamur ilçesi Süleyman Kümbet köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine uzaklığı 42 km, Hamur ilçe merkezine uzaklığı 30 km’dir. Okula ulaşım köy minibüsleriyle sağlanmaktadır. Okulda 2 öğretmen, 2 derslik ve 22 öğrenci bulunmaktadır. Okulda 1 adet lojman bulunmasına karşın lojman kullanılamamaktadır. Ancak kısan süre içerisinde tadilatı yapılacaktır. Okul soba ile ısıtılmaktadır. Okulda kütüphane olmamasına karşın UYDU internet bağlantısı mevcuttur. Okulda derse başlama saati 8:20, ders bitiş saati ise 14:20’dır.

VİZYON

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

MİSYON

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.

× Online Destek