Süleyman Kümbet Yukarı Koyuncu İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

27 Kasım 2021 - 05:32

Süleyman Kümbet Yukarı Koyuncu İlkokulu

Süleyman Kümbet Yukarı Koyuncu İlkokulu
Son Güncelleme :

15 Haziran 2018 - 3:25

Süleyman Kümbet Yukarı Koyuncu İlkokulu nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin hamur ilçesi Süleyman Kümbet köyünde bulunan okulun ağrı il merkezine uzaklığı 37 km, hamur ilçe merkezine uzaklığı 25 km’dir. Okula ulaşım hem hamur merkezden hem de ağrı merkezden öğretmen servisiyle sağlanmaktadır. Okulda 2 öğretmen ve 2 derslik bulunmaktadır. Okulun lojmanı bulunmasına karşın lojman kullanılabilecek durumda değildir. Okul soba ile ısıtılmaktadır. Okulun  internet bağlantısı ve kütüphanesi bulunmamaktadır. Okulun derse başlama saati 8:30, ders bitiş saati ise 14:30’dur.

VİZYON

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

MİSYON

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.

× Online Destek