hamur Sarıbuğday İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

4 Aralık 2021 - 01:09

hamur Sarıbuğday İlkokulu

hamur Sarıbuğday İlkokulu
Son Güncelleme :

15 Haziran 2018 - 2:58

hamur Sarıbuğday İlkokulu nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin hamur ilçesine bağlı Sarıbuğday köyünde bulunan okulun ağrı il merkezine uzaklığı 16 km, hamur il merkezine uzaklığı 4 km’dir. Okula ulaşım köy minibüsleri ile sağlanmaktadır. Okulda 3 öğretmen, 3 derslik ve 48 öğrenci bulunmaktadır. okul soba sistemiyle ısıtılmaktadır. Okulda lojman olmasına karşın anasınıfı olarak kullanılmaktadır. Okulda internet bağlantısı ve kütüphane bulunmamaktadır. Okulda derse başlama saati 8:30, ders bitiş saati 14:30’dur.

VİZYON

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

MİSYON

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.

× Online Destek