Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

ağrı hamur Osman Gazi Ortaokulu

ağrı hamur Osman Gazi Ortaokulu

AĞRI HAMUR Osman Gazi Ortaokuluna nasıl gidilir?, nerededir? merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Hamur ilçesinin merkezinde bulunan okulun AĞRI il merkezine olan uzaklığı 12 km’dir. Okula ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Okula ait bir lojman bulunmamaktadır. Okulun internet bağlantısı ve kütüphanesi mevcuttur. Okul kalorifer sistemiyle ısıtılmaktadır. Okulda 19 öğretmen ve 16 derslik bulunmaktadır. Okul NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir. Okulun derse başlama saati 8:30, ders bitiş saati ise 15:10’dur. Okulda 11:40 ile 12:50 saatleri arası öğle tatilidir.

VİZYON

1. Bulunduğumuz çevrede başarılarımızla adımızdan söz ettirmek istiyoruz. 2. Tüm paydaşlarımızın bizden olumlu etkiler taşıyacağına inanıyoruz. 3. Öğrenci merkezli, teknoloji destekli, ekip ruhuna sahip, disiplinli ve çağdaş bir okul oluşturacağımıza inanıyoruz.

MİSYON

İlköğretim programında tespit edilmiş amaçlar doğrultusunda öğrencilerimizi; A) Kişisel açıdan: 1. İlgi, istidat ve kabiliyetleri yönünde yetiştirerek, gelecek hayat ve üst öğrenime hazırlamak. 2. Onlara Türkçeyi doğru kullanma, tüm ders ve programlarda belirlenen hedefler doğrultusunda temel bilgi ve beceriler kazandırmak. 3. Tüm öğrencilerin öğrenmesini sağlamak, eğitimin bir ihtiyaç olduğuna inanan ve kendini geliştirme isteği duyan, doğru düşünebilen, bilgili, becerikli, kendine güvenen bireyler olarak yetiştirmelerine fırsat tanımak. B) Toplumsal açıdan: 1. Atatürk ilke inkılaplarına, T.C. Anayasasına ve demokrasinin ilkelerine uygun olarak, hak ve sorumluluklarını bilen, milli, toplumsal değerlere sahip, ülkesini milletini, bayrağını seven yurttaş olma bilinci kazandırmak. C) İnsan ilişkileri bakımından: 1. Başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen, işbirliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, iyi, mutlu ve hoşgörü sahibi insanlar olarak yetiştirmektir.

İlginizi Çekebilir...!  Yukarı Gözlüce Öğretmen Burçin Özdemir İlkokulu ağrı hamur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek