Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

ağrı hamur Karlıca İlkokulu

ağrı hamur Karlıca İlkokulu

AĞRI HAMUR Karlıca İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?,

Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı karlıca köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine ve Hamur ilçe merkezine olan uzaklığı 30 km’dir. Okula ulaşım köy minibüsleri ile haftanın 6 günü sağlanmaktadır. Köy minibüsleri köyden sabah çıkıp köye akşam döndüklerinden dolayı öğretmenler ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla minibüsleri ancak cumartesi günü kullanabilmektedirler. Diğer bir yöntem ise merkezden taksi çağırmaktır. Okulda 4 öğretmen, 3 derslik ve 100 öğretmen bulunmaktadır. Okul soba ile ısıtılmaktadır. okul öğretmenlere 3+1 odalı 5 daireden oluşan bir lojman imkanı sunmaktadır. Okulda kütüphane olmamasına karşın UYDU İnternet bağlantısı bulunmaktadır. Okulun derse başlama saati 08:30, ders bitiş saati ise 14:30’dur.

VİZYON

Eğitim ve öğretim kalitesi ile ilçede tanınmış ve ilk sıralarda tercih edilen; takım çalışmasını teşvik eden,katılımcı ve paylaşımcı bir yönetime sahip; evrensel değerlere saygılı,toplam kalite yönetimi ilkelerini benimsemiş, sürekli gelişen bir okul olmaktır.

MİSYON

Türkiye Cumhuriyet temel değerleri ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda çağdaş,laik,demokratik,katılımcı,yaratıcı, bilimsel bir eğitim anlayışı ve nitelikli eğitim-öğretim ile hem bir üst öğretim kurumuna, hem de toplum hayatına uygarlığın getirdiği nitelikte değişime ve gelişime açık, aydın yurttaşlar yetiştirmektir.

İlginizi Çekebilir...!  Aşağı Karabal Halis Özdemir İlkokulu ağrı hamur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek