hamur Kandildağı İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 10:30

hamur Kandildağı İlkokulu

hamur Kandildağı İlkokulu
Son Güncelleme :

15 Haziran 2018 - 1:08

hamur Kandildağı İlkokulu nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı? kaç kilometre

Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı bir köyde bulunan okulun Ağrı il merkezine uzaklığı 35 km, Hamur ilçe merkezine uzaklığı 45 km’dir. Okula ulaşım köy minibüsleri ile sağlanmaktadır. Okul ilçenin kandil dağı eteklerinde kurulan köyde bulunmaktadır. Okul soba ile ısıtılmaktadır. Okulda 5 öğretmen, 5 derslik ve 82 öğrenci bulunmaktadır. Okulda internet bağlantısı ve kütüphane bulunmamaktadır. Okulun derse başlama saati 08:30, ders bitiş saati 14:00’dır.

VİZYON

Bilimsel ve çağdaş eğitimi prensip edinen, teknolojik gelişmeye açık, planlama ve uygulama yeteneğine sahip, eğitimin hedefine sevgiyle ulaştığı, içinde yaşayan tüm bireylerin mutlu olduğu, çağdaş medeniyetler seviyesinde bir kurum olmaktır.

MİSYON

Milli eğitim temel kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak, sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan; insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış; ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran; mili ve evrensel değerleri tanıyan; benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen; kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren; görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

× Online Destek