Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

ağrı hamur Kandildağı İlkokulu

ağrı hamur Kandildağı İlkokulu

AĞRI HAMUR Kandildağı İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı? kaç kilometre

Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı bir köyde bulunan okulun Ağrı il merkezine uzaklığı 35 km, Hamur ilçe merkezine uzaklığı 45 km’dir. Okula ulaşım köy minibüsleri ile sağlanmaktadır. Okul ilçenin kandil dağı eteklerinde kurulan köyde bulunmaktadır. Okul soba ile ısıtılmaktadır. Okulda 5 öğretmen, 5 derslik ve 82 öğrenci bulunmaktadır. Okulda internet bağlantısı ve kütüphane bulunmamaktadır. Okulun derse başlama saati 08:30, ders bitiş saati 14:00’dır.

VİZYON

Bilimsel ve çağdaş eğitimi prensip edinen, teknolojik gelişmeye açık, planlama ve uygulama yeteneğine sahip, eğitimin hedefine sevgiyle ulaştığı, içinde yaşayan tüm bireylerin mutlu olduğu, çağdaş medeniyetler seviyesinde bir kurum olmaktır.

MİSYON

Milli eğitim temel kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak, sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan; insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış; ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran; mili ve evrensel değerleri tanıyan; benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen; kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren; görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

İlginizi Çekebilir...!  ağrı hamur aşağı deredibi ilkokulu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek