hamur Kaçmaz İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

4 Aralık 2021 - 01:08

hamur Kaçmaz İlkokulu

hamur Kaçmaz İlkokulu
Son Güncelleme :

19 Haziran 2018 - 4:06

hamur Kaçmaz İlkokulu nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Ha mur ilçesinin Kaçmaz köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine uzaklığı 37 km’dir. Okulun bulunduğu köyün 2 adet minibüsü olup, ulaşım bu vasıtalarla sağlanmaktadır. Minibüsler Şehre sabah gidip akşam geldiklerinden dolayı öğretmenler ihtiyaçlarını cuma günü okul saatleri dışında ve hafta sonları gidermek durumundadırlar. Okul kalorifer sistemiyle ısıtılmaktadır. Okulun 5 adet lojmanı bulunmakta olup. bu lojmanlar, soba ile ısıtılmaktadır. Okulda internet bağlantısı ve kütüphane imkanı mevcuttur. Okulda 9 öğretmen ve  7 derslik bulunmaktadır. Okulun derse başlama saati 8:30, ders bitiş saati ise 15:20’dır.

VİZYON

1. Bulunduğumuz çevrede başarılarımızla adımızdan söz ettirmek istiyoruz. 2. Tüm paydaşlarımızın bizden olumlu etkiler taşıyacağına inanıyoruz. 3. Öğrenci merkezli, teknoloji destekli, ekip ruhuna sahip, disiplinli ve çağdaş bir okul oluşturacağımıza inanıyoruz.

MİSYON

İlköğretim programında tespit edilmiş amaçlar doğrultusunda öğrencilerimizi; A) Kişisel açıdan: 1. İlgi, istidat ve kabiliyetleri yönünde yetiştirerek, gelecek hayat ve üst öğrenime hazırlamak. 2. Onlara türkçeyi doğru kullanma, tüm ders ve programlarda belirlenen hedefler doğrultusunda temel bilgi ve beceriler kazandırmak. 3. Tüm öğrencilerin öğrenmesini sağlamak, eğitimin bir ihtiyaç olduğuna inanan ve kendini geliştirme isteği duyan, doğru düşünebilen, bilgili, becerikli, kendine güvenen bireyler olarak yetiştirmelerine fırsat tanımak. B) Toplumsal açıdan: 1. Atatürk ilke inkılaplarına, T.C. Anayasasına ve demokrasinin ilkelerine uygun olarak, hak ve sorumluluklarını bilen, milli, toplumsal değerlere sahip, ülkesini milletini, bayrağını seven yurttaş olma bilinci kazandırmak. C) İnsan ilişkileri bakımından: 1. Başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen, işbirliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, iyi, mutlu ve hoşgörü sahibi insanlar olarak yetiştirmektir.

× Online Destek