Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

hamur Halk Eğitim Merkezi

hamur Halk Eğitim Merkezi

 AĞRI HAMUR Halk Eğitim Merkezine nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Okul Ağrı iline 12 km uzaklıkta bulunan Hamur ilçe merkezinde bulunmaktadır. Okula ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Okulda 8 öğretmen, 7 derslik ve 1500 öğrenci bulunmaktadır. Okul kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Okulda kütüphane ve lojman bulunmamaktadır. Okulda internet bağlantısı bulunmaktadır. Okul TAM GÜN öğretim şekli ile öğretim vermektedir.

VİZYON

Hamur Halk Eğitimi Merkezi olarak tüm bireylere 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek, bilgi, beceri ve davranışları kazandırmak, onları ilgi ve istekleri doğrultusunda ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişmelerinin sağlamak, çeşitli süre ve düzeylerde düşünen, araştıran, kendine güvenen ve sorumluluk sahibi kişiler yetiştirerek toplumun yaşam kalitesini yükseltmek, Ayrıca değişimin çok hızlı yaşandığı, bilgilerin baş döndürücü bir hızla eskidiği, rekabetin yoğunlaştığı günümüzde, halkımızı bilgi toplumuna dönüşen, gelişmelere açık, araştıran-sorgulayan ve A.B üyeliği için, kendine yeten, üreten milletine faydalı, özüne bağlı, tüm dünya insanlarıyla uyum içerisinde yaşamayı bilen insanlar olarak yetiştirmektir.

MİSYON

Hamur Halk Eğitimi Merkezi olarak Öncü uygulamalarıyla, Türkiye´de ilkleri gerçekleştirmek. Çağı yakalamış ve mükemmelliğe erişmiş, dünyada örnek bir yaygın eğitim kurumu olmak. Yaygın eğitim yolu ile insanlarımızın işgücü niteliklerini ve beceri düzeylerini ülkemiz ve dünya işgücü piyasasının beklentileri doğrultusunda arttırmayı, kurumumuz ile işgücü piyasası arasındaki etkileşimi harekete geçirmeyi ve güçlendirmeyi, yaşam boyu eğitim yaklaşımı ile toplumsal gelişmenin sağlanmasına katkıda bulunmak adına; çevresindeki gelişmelere ve sorunlara duyarlı, sorun çözme yeteneği gelişmiş, üreten insanlar yetiştirmeyi temel görev kabul etmekteyiz.

İlginizi Çekebilir...!  ağrı hamur Ekincik İlkokulu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek