Hamur Gümüşkuşak İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

4 Aralık 2021 - 01:08

Hamur Gümüşkuşak İlkokulu

Hamur Gümüşkuşak İlkokulu
Son Güncelleme :

20 Haziran 2018 - 0:46

Hamur Gümüşkuşak İlkokulu nasıl gidilir? nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı Gümüşkuşak köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 22 km, Hamur ilçe merkezine olan uzaklığı ise 10 km’dir. Okula ulaşım hem Hamur ilçe merkezinden, hem de Ağrı il merkezinden öğretmen servisiyle sağlanmaktadır. Okul soba ile ısıtılmaktadır. Okulun internet bağlantısı ve kütüphane imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca okulun lojman imkanı da mevcut değildir. Okul TAM GÜN öğretim şekliyle öğrencilerine öğretim vermektedir.

VİZYON

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

MİSYON

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

× Online Destek