hamur Danakıran İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

30 Kasım 2021 - 06:39

hamur Danakıran İlkokulu

hamur Danakıran İlkokulu
Son Güncelleme :

19 Haziran 2018 - 4:44

hamur Danakıran İlkokulu nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı danakıran köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 42 km, Hamur ilçe merkezine olan uzaklığı ise 66 km’dir. Okula ulaşım köy minibüsleri ile sağlanmakta olup ancak cumartesi, pazar günleri gidiş geliş yapılmamaktadır. Bu sebepten dolayı öğretmenler köyde kalmak zorundadırlar. Ayrıca köy yolu iklim sebebiyle sık sık ulaşıma kapanmaktadır. Köy zor yaşam koşullarına sahiptir. Okul soba ile ısıtılmaktadır. Okulun 1 adet 2 odalı lojmanı bulunmakta olup, bu lojman soba ile ısıtılmaktadır. Okulda internet bağlantısı bulunmamaktadır. Okul öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle eğitim vermektedir. Okulda 2 öğretmen ve 2 derslik bulunmaktadır.

VİZYON

BİZ, Bilgi Çağı’na uyarlanmış bir kurum olarak; Öğrencilerimizin; kendine güvenen, ideallerini gerçekleştirmeye istekli,toplum içinde başkalarının hak ve özgürlüklerine saygı duyan birey olmalarını sağlamak, Her çocuğun içindeki yaratıcı, çok yönlü, haklarını koruyabilen,güven, hoşgörü ve sevginin hakim olduğu bir ortam yaratmak, Eğitim – Öğretim etkinliklerinde, çağdaş teknolojinin getirdiği tüm olanakların kullanıldığı bir ortamı öğrencilerimizin hizmetine sunmak, Okulumuzu; öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile çevrede örnek gösterebilecek ve gurur duyacak bir kurum haline getirmek, Öğrencilerimizin istek ve ihtiyaçlarını en kısa sürede gidererek, onları başarıya götüren yolda motive edip, umut ve güveni aşılayarak hedeflerine emin adımlarla gitmelerini sağlamak, Çocuklarımıza mutlu ve başarılı bireyler olma isteğini ve yeteneğini kazandırma.

MİSYON

Ulusal ve evrensel değerlerin farkında olup, değişime ve gelişime açık; Atatürk ilkelerine bağlı; laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen; kendine güvenli; çevresine saygılı; yaratıcı ve farklı düşünebilen, özgür, hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek, Bilginin yanında uygar davranışın önemini bilen bir gelecek nesil yaratmak, sevgi ve saygının; güven ve huzur sağlandığı, mutlu ve gurur duyacağımız başarılı bir okul olmak hedefimizdir.

× Online Destek