Hamur Aşağı Aladağ İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

27 Kasım 2021 - 05:18

Hamur Aşağı Aladağ İlkokulu

Hamur Aşağı Aladağ İlkokulu
Son Güncelleme :

20 Haziran 2018 - 1:30

Hamur Aşağı Aladağ İlkokulu nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı Aşağı Aladağ köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 42 km, Hamur ilçe merkezine olan uzaklığı ise 37 km’dir. Okula ulaşım hamur ilçe merkezinden köy minibüsleriyle sağlanmaktadır. Okulda 2 öğretmen ve 2 derslik bulunmaktadır. Okulun kütüphane ve internet bağlantısı imkanı bulunmamaktadır. Okulun 1 adet lojmanı bulunmaktadır. Okul kalorifer sistemiyle ısıtılmaktadır.  Okul öğrencilerine TAM GÜN öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Türk Milli Eğitiminin Amaçları doğrultusunda, Her bireyin öğrenmesine ve gelişmesine yardımcı olan, paylaşımcı, dinamik ve üretken bir okul toplumu olmak.

MİSYON

Çocuklarımızın doğal bir ortamda, özgüveni gelişmiş, ne istediğini bilen, teknolojiyi, ve yabancı dili iyi kullanabilen, dürüst, sevecen ATATÜRK ilkelerine bağlı, sosyal insan olarak yetiştirilmesi amacı ile varlığını sürdürmektedir.

× Online Destek