eleşkirt Yelkesen İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 22:32

eleşkirt Yelkesen İlkokulu

eleşkirt Yelkesen İlkokulu
Son Güncelleme :

27 Haziran 2018 - 2:28

AĞRI – ELEŞKİRT Yelkesen İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı Yelkesen köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 20 km, Eleşkirt ilçe merkezine olan uzaklığı ise 22 km’dir. Okula servis ile ulaşım imkanı bulunmamaktadır. Okul, 5 öğretmen ve 5 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet bağlantısı imkanı olmasına karşın kütüphane imkanı mevcut değildir. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okulun 1 adet 2 odalı lojmanı olmasına karşın derslik yetersizliğinden dolayı derslik olarak kullanılmaktadır. Okul, öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üretebilen, eğitim öğretim kalitesinin devamlı yüksek tutulduğu, öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edildiği,araştırmacı, sosyal yönden gelişmiş, okuyan,milli, manevi değerlere sahip ve saygılı bireyler yetiştiren, örnek bir eğitim kurumu olmaktır.

MİSYON

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak çağdaş, kalıcı ve özgün eserler ortaya koyan, evrensel değerleri kavramış, toplam kalite yönetimi ilkelerini benimsemiş, sürekli gelişen,çevreye duyarlı özgüvenli, donanımlı model insan yetiştirebilen bir okul olmaktır.

× Online Destek