eleşkirt Türk Telekom Tahir Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 02:47

eleşkirt Türk Telekom Tahir Ortaokulu

eleşkirt Türk Telekom Tahir Ortaokulu
Son Güncelleme :

30 Haziran 2018 - 1:03

AĞRI – ELEŞKİRT Türk Telekom Tahir Ortaokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesinin Tahir beldesinde bulunan okula herhangi bir ulaşım sıkıntısı yoktur. Okula ulaşım belediye otobüsleri ve öğretmen servisleri ile sağlanmaktadır. Okul, ilçe merkezine 37 km uzaklıktadır. Okul, 9 öğretmen ve 6 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet ve kütüphane imkanı mevcuttur. Ancak lojmanı bulunmamaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul, NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Türk Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda; vatanına, milletine, bayrağına, milli ve manevi değerlerine bağlı, ailesine ve Türk Milletine yararlı nesiller, çağdaş, bilim ve teknolojinin farkında olan, yeniliklere açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, nitelikli, sorumluluk bilinci olan, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

MİSYON

Öğrencilerimizi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Türk Milleti´nin milli, ahlaki, insani, manevi, kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti´ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar yetiştirmek, kazanımları gerçek hayatla ilişkilendirerek, öğrenciyi araştırmaya ve öğrenmeye sevk etmek, bulunduğu yerleşim yerindeki toplumun okur-yazar oranını yükseltmek; toplumun kalkınması ve gelişmesine katkıda bulunmak; insanların daha mutlu, refah ,içinde yaşamasına katkıda bulunmak.

× Online Destek