Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

eleşkirt Türk Telekom Tahir İlkokulu

eleşkirt Türk Telekom Tahir İlkokulu

AĞRI – ELEŞKİRT Türk Telekom Tahir İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?  km,

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı Tahir beldesinde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı Eleşkirt ilçe merkezine olan uzaklığı ise  32 km’dir. Tahir beldesi 2100 nüfuslu, 220 haneden oluşan şirin bir beldedir. Okul, 5 öğretmen ve 4 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun internet bağlantısı olmasına karşın kütüphane imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca okulun lojman imkanı da mevcut değildir. Okul kalorifer sistemiyle ısıtılmaktadır. Okul, öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Türk Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda; vatanına, milletine, bayrağına, milli ve manevi değerlerine bağlı, ailesine ve Türk Milletine yararlı nesiller, çağdaş, bilim ve teknolojinin farkında olan, yeniliklere açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, nitelikli, sorumluluk bilinci olan, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

MİSYON

Öğrencilerimizi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Türk Milleti´nin milli, ahlaki, insani, manevi, kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti´ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar yetiştirmek, kazanımları gerçek hayatla ilişkilendirerek, öğrenciyi araştırmaya ve öğrenmeye sevk etmek, bulunduğu yerleşim yerindeki toplumun okur-yazar oranını yükseltmek; toplumun kalkınması ve gelişmesine katkıda bulunmak; insanların daha mutlu, refah ,içinde yaşamasına katkıda bulunmak.

İlginizi Çekebilir...!  eleşkirt Arifbey İlkokulu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek