eleşkirt Türk Telekom Tahir İlkokulu - Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi - Kent 04Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

28 Ekim 2020 - 02:23

eleşkirt Türk Telekom Tahir İlkokulu

eleşkirt Türk Telekom Tahir İlkokulu
Son Güncelleme :

21 Haziran 2018 - 2:43

12 views

AĞRI – ELEŞKİRT Türk Telekom Tahir İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?  km,

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı Tahir beldesinde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı Eleşkirt ilçe merkezine olan uzaklığı ise  32 km’dir. Tahir beldesi 2100 nüfuslu, 220 haneden oluşan şirin bir beldedir. Okul, 5 öğretmen ve 4 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun internet bağlantısı olmasına karşın kütüphane imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca okulun lojman imkanı da mevcut değildir. Okul kalorifer sistemiyle ısıtılmaktadır. Okul, öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Türk Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda; vatanına, milletine, bayrağına, milli ve manevi değerlerine bağlı, ailesine ve Türk Milletine yararlı nesiller, çağdaş, bilim ve teknolojinin farkında olan, yeniliklere açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, nitelikli, sorumluluk bilinci olan, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

MİSYON

Öğrencilerimizi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Türk Milleti´nin milli, ahlaki, insani, manevi, kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti´ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar yetiştirmek, kazanımları gerçek hayatla ilişkilendirerek, öğrenciyi araştırmaya ve öğrenmeye sevk etmek, bulunduğu yerleşim yerindeki toplumun okur-yazar oranını yükseltmek; toplumun kalkınması ve gelişmesine katkıda bulunmak; insanların daha mutlu, refah ,içinde yaşamasına katkıda bulunmak.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
× Online Destek