Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

eleşkirt Söbetaş İlkokulu

eleşkirt Söbetaş İlkokulu

AĞRI – ELEŞKİRT Söbetaş İlkokuluna nasıl gidilir? nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı Söbetaş köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 30 km, Eleşkirt ilçe merkezine olan uzaklığı ise 22 km’dir. Okula ulaşım köy minibüsleriyle sağlanmaktadır.  Okul, 2 öğretmen ve 2 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun UYDU internet bağlantısı olmasına karşın kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun lojman imkanı da bulunmamaktadır. Okul kalorifer sistemiyle ısıtılmaktadır. Okul öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği bir okul olmaktır.

MİSYON

Öğrencilerimizi; Atatürk ilke ve inkılaplarına, Anayasada ifadesi bulunan Atatürk Milliyetçiliğine bağlı; Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi, ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven, ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar yetiştirmektedir.

İlginizi Çekebilir...!  eleşkirt Çatalpınar İlkokulu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek