eleşkirt Pirabat ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 22:16

eleşkirt Pirabat ortaokulu

eleşkirt Pirabat ortaokulu
Son Güncelleme :

27 Haziran 2018 - 21:34

AĞRI – ELEŞKİRT Pirabat Ortaokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı Pirabat köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 43 km, Eleşkirt ilçe merkezine olan uzaklığı ise 13 km’dir. Okula ulaşım köylü halka ait özel servislerle sağlanmakta olup, köy yolunun sadece 3 km’si bozuktur. Okul, 7 öğretmen ve 4 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet bağlantısı ve kütüphane imkanı mevcuttur. Okulun 1 adet lojmanı bulunmasına karşın lojman kullanılabilecek durumda değildir. Okul, kalorifer sistemiyle ısıtılmaktadır. Okul, öğrencilerine TAM GÜN öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Pirabat Orta Okulu olarak; Demokratik, çağdaş, Atatürkçü bir yaklaşımla teknolojiyi takip eden seçkin bir eğitim kurumu olmak ve ilköğretim çağındaki tüm öğrencilerimizin, kendine ve çevresine saygılı, bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmesine fırsat tanımak ve her çocuğun; dünü tanımasını, bugünü öğrenmesini ve yarını paylaşarak nitelikli insanlar olarak yetişmelerini sağlamaktır. Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda; Doğru, Dürüst, Çağdaş, Araştırmacı, Özgüveni kazanmış, Ülkemizi hak ettiği yere getirmek için, sürekli çalışan bireyler yetiştirmektir.

MİSYON

İlköğretim çağındaki her çocuğu, milletin kültürel, manevi ve demokratik değerlerini benimsemiş, Atatürkçü, bilimsel düşünceyi rehber edinmiş, ruh, beden ve zihin yönünden sağlıklı ve dengeli yetişmiş, doğayı ve çevreyi koruyup geliştiren, dünyanın her yanında başarılı olacağına inanmış, kendine güveni tam bireyler olarak yetiştirmek ve İlköğretimin amaçlarının tamamının gerçekleştirildiği bir okul olmaktır.

× Online Destek