Eleşkirt Körpeçayır İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

27 Kasım 2021 - 06:11

Eleşkirt Körpeçayır İlkokulu

Eleşkirt Körpeçayır İlkokulu
Son Güncelleme :

21 Haziran 2018 - 1:46

Eleşkirt Körpeçayır İlkokulu nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı Körpe çayır köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 40 km, Eleşkirt ilçe merkezine olan uzaklığı ise 6 km’dir. Okula ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmakta olup, köy yolu asfalt olduğundan ve yol güzergahı üzerinde olması sebebiyle ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Okul, 1 öğretmen ve 1 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun internet imkanı olmasına karşın kütüphane imkanı mevcut değildir. Okulda 1 adet lojman bulunmakta ancak şu an kullanılmamaktadır. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON Eleşkirt Körpeçayır İlkokulu

Öğrencilerimizin zeka düzeyleri ve kabiliyetleri ölçüsünde onları en üst düzeye çıkararak onların eğitime karşı olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak ve kendi kategorisinde örnek gösterilen eğitim ve öğretim yuvası olmaktır.

MİSYON

Karşılaştığı sorunlara akılcı çözümler üreten, düşünen, sorgulayan, doğru bir tasavvura sahip, yaratıcı, bilinçli ve kendine güvenen bireyler yetiştirmektir.

 

× Online Destek