AĞRI - ELEŞKİRT - İndere İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 21:23

AĞRI – ELEŞKİRT – İndere İlkokulu

AĞRI – ELEŞKİRT – İndere İlkokulu
Son Güncelleme :

29 Haziran 2018 - 16:18

AĞRI – ELEŞKİRT İndere İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı İndere köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 51 km, Eleşkirt ilçe merkezine olan uzaklığı ise 16 km’dir. Okula servis aracı bulunmamakla birlikte ulaşım şahsi araçlarla sağlanmaktadır. Okul, 2 öğretmen ve 2 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken, kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun 1 adet 2 odalı, kalorifer ile ısıtılan lojmanı bulunmaktadır. Okul, TAM GÜN öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlaka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği, tercih edilen bir okul olmaktır.

MİSYON

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.

 

× Online Destek