eleşkirt Güvence İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 22:28

eleşkirt Güvence İlkokulu

eleşkirt Güvence İlkokulu
Son Güncelleme :

27 Haziran 2018 - 4:34

AĞRI – ELEŞKİRT Güvence İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı Güvence köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 17 km, Eleşkirt ilçe merkezine olan uzaklığı ise 15 km’dir. Okula ulaşım sıkıntı bulunmamakta olup, tamamen asfalt yollardan minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Okulun bulunduğu köy, 40 haneli şirin bir köy olup, köyde seyran çayı bulunmaktadır. Okul, 2 öğretmen ve 1 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun UYDU İnternet bağlantısı imkanı mevcut iken, kütüphane imkanı mevcut değildir. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okulun 1 adet lojman imkanı bulunmasına karşın lojman kullanılamamaktadır. Okul, öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

BİZ, Bilgi Çağı’na uyarlanmış bir kurum olarak; Öğrencilerimizin; kendine güvenen, ideallerini gerçekleştirmeye istekli,toplum içinde başkalarının hak ve özgürlüklerine saygı duyan birey olmalarını sağlamak, Her çocuğun içindeki yaratıcı, çok yönlü, haklarını koruyabilen,güven, hoşgörü ve sevginin hakim olduğu bir ortam yaratmak, Eğitim – Öğretim etkinliklerinde, çağdaş teknolojinin getirdiği tüm olanakların kullanıldığı bir ortamı öğrencilerimizin hizmetine sunmak, Okulumuzu; öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile çevrede örnek gösterebilecek ve gurur duyacak bir kurum haline getirmek, Öğrencilerimizin istek ve ihtiyaçlarını en kısa sürede gidererek, onları başarıya götüren yolda motive edip, umut ve güveni aşılayarak hedeflerine emin adımlarla gitmelerini sağlamak, Çocuklarımıza mutlu ve başarılı bireyler olma isteğini ve yeteneğini kazandırmak.

MİSYON

Öğrencilerinin kendilerine özgü niteliklerini yitirmeden: Doğaya ve çevresine duyarlı, Tüm kültürlere ve farklılıklara saygılı, Birey haklarının bilincinde olan, Sorgulayıcı bakış açısına sahip, Bilgiye ulaşma yollarını bilen, Kendine güvenen, Atatürk İlkelerine bağlı, laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen, Etik değerlere sahip, Barış dolu bir dünya için yaşam boyu öğrenmekten vazgeçmeyen bireyler olmalarını sağlamaktır.

× Online Destek