Eleşkirt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi - Kent 04Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

28 Ekim 2020 - 02:42

Eleşkirt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Eleşkirt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Son Güncelleme :

21 Haziran 2018 - 1:03

13 views

AĞRI * ELEŞKİRT Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesinin merkezinde bulunan okula herhangi bir ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Okul ilçenin her noktasına 25 dk uzaklıkta bir mesafeye sahiptir. Okul İstiklal Mahallesi Erzurum caddesinde bulunmaktadır. Okulun kütüphane ve internet bağlantısı imkanı mevcut iken, lojman imkanı mevcut değildir. Okulda 28 öğretmen ve 12 derslik bulunmaktadır. Okul kalorifer sistemiyle ısıtılmaktadır. Okulun derse başlama saati 7:30, ders bitiş saati ise 16:20’dır. Okul öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Türk Milli Eğitim Sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; bilimsel çalışmalar yapan, sanayi kesinimin ihtiyaç duyduğu nitelikte bilgiye, beceriye ve ahlaka sahip öğrencilerin yetiştirileceği bir okul olmak Kendini anlayan, gerçekçi kararlar alabilen, kapasitelerini geliştirebilen, çevresine dengeli ve sağlıklı uyum sağlayabilen ve böylece kendini gerçekleştiren; psikolojik, zihinsel, bedensel ve sosyal yönden sağlıklı nesiller yetiştirilmesi. Mevcut teknolojiyi en iyi şekilde kullanan ve yeni teknolojiler yaratabilecek düşünce yapısına sahip, sürekli gelişen ve değişime açık, alanında yüksek öğrenime yönelebilen, ülke kültürüne ve değerlerine bağlı, insani değerlerle donatılmış, Atatürkçü düşünce yapısına sahip, demokratik, laik ve insan haklarına saygılı, endüstrinin ihtiyaç duyduğu girişimci ve üretken bireyler yetiştirmek.

MİSYON

Öğrencilerimize, alanlarında yüksek öğrenime devam edebilecek bilgi ve beceriyi kazandırmak, endüstri kuruluşlarına nitelikli teknik elemanlar yetiştirmek, toplumsal kalkınma ve refahın gelişmesine katkıda bulunmak, bilimsel düşünme ve sorun çözme yeteneği gelişmiş nesiler yetiştirmek, iş arayan değil; iş yaratan nesiller yetiştirmek, öğrencilerin farklılıklarına saygı duyarak yetenekleri ölçüsünde ve doğrultusunda, eğitim yöntem ve tekniklerini uygulamak, öğrenmeye hazır, üretici, iletişim kurabilen sorumlu bireyler olarak hayata hazırlamak eğitim öğretim yönteminde katılımcılığı teşvik etmek, öğrencilerin istek ve dileklerini dikkate alan bir yönetim anlayışını benimsemek, öğrenme sevgisini yaşam boyu benimseyerek sürdürmelerini sağlamak için çalışırız.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
× Online Destek