eleşkirt Dolutaş İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 22:23

eleşkirt Dolutaş İlkokulu

eleşkirt Dolutaş İlkokulu
Son Güncelleme :

27 Haziran 2018 - 4:59

AĞRI – ELEŞKİRT Dolutaş İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı Dolutaş köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 39 km, Eleşkirt ilçe merkezine olan uzaklığı ise 6 km’dir. Okula ulaşım özel araçlarla sağlanmaktadır. Çünkü köye ait toplu taşıma aracı mevcut değildir. Okulun bulunduğu köy, 50 haneli olup, kanalizasyon, alt yapı gibi sistemleri bulunmayan, yolları asfalttan oluşan bir köydür. Okul, 1 öğretmen ve 1 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun UYDU İnternet bağlantısı imkanı mevcut iken, kütüphane imkanı mevcut değildir. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okulun 1 adet lojmanı bulunmasına karşın lojman kullanılamamaktadır. Okul, öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Öğrencilerimizin zeka düzeyleri ve kabiliyetleri ölçüsünde onları en üst düzeye çıkararak onların eğitime karşı olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak ve kendi kategorisinde örnek gösterilen eğitim ve öğretim yuvası olmaktır.

,MİSYON

Karşılaştığı sorunlara akılcı çözümler üreten, düşünen, sorgulayan, doğru bir tasavvura sahip, yaratıcı, bilinçli ve kendine güvenen bireyler yetiştirmektir.

× Online Destek