eleşkirt Değirmengeçidi İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 22:09

eleşkirt Değirmengeçidi İlkokulu

eleşkirt Değirmengeçidi İlkokulu
Son Güncelleme :

27 Haziran 2018 - 22:06

AĞRI – ELEŞKİRT Değirmengeçidi İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı Değirmengeçidi köyünde bulunan okulun, Ağrı il merkezine olan uzaklığı 80 km, Eleşkirt ilçe merkezine olan uzaklığı ise 45 km’dir. Okula ulaşım sıkıntısı bulunmamakla birlikte, köye her saat başı toplu taşıma aracı bulunmaktadır. Okul, 2 öğretmen ve 2 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun UYDU İnternet bağlantısı mevcut iken, kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun 1 adet 1 oda, 1 salon, mutfak ve banyodan oluşan lojmanı da mevcuttur. Okul soba ile ısıtılmaktadır. Okul, öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.

MİSYON

Öğrenme-öğretme sürecine ilişkin olarak okul başarısını artıran faktörler üzerinde yapılan araştırmalar, okul başarısı üzerinde okul-aile dayanışmasının önemli bir etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Bu çalışmanın amacı; okul-aile dayanışmasının öğrencinin başarısı üzerindeki etkiyi, bu konuda yapılan araştırma ve inceleme bulgularının ışığında ele almak ve okul-aile işbirliğinin sağlanmasına yönelik öneriler geliştirmektir.

 

× Online Destek