eleşkirt Çiftepınar İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 22:18

eleşkirt Çiftepınar İlkokulu

eleşkirt Çiftepınar İlkokulu
Son Güncelleme :

27 Haziran 2018 - 5:25

AĞRI – ELEŞKİRT Çiftepınar İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı Çiftepınar köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 12 km, Eleşkirt ilçe merkezine olan uzaklığı ise 23 km’dir. Okula ulaşım sıkıntısı bulunmamakta olup, yollar tamamen asfalttan oluşmaktadır. Okulun bulunduğu köy, 20 haneli, içinden seyran çayı geçen, şirin bir köydür. Okul, 1 öğretmen ve 1 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet bağlantısı imkanı mevcut iken, kütüphane imkanı mevcut değildir. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okulun 1 adet lojmanı bulunmasına karşın lojman kullanılamamaktadır. Okul, öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle ders vermektedir.

VİZYON

BİZ, Bilgi Çağı’na uyarlanmış bir kurum olarak; Öğrencilerimizin; kendine güvenen, ideallerini gerçekleştirmeye istekli,toplum içinde başkalarının hak ve özgürlüklerine saygı duyan birey olmalarını sağlamak, Her çocuğun içindeki yaratıcı, çok yönlü, haklarını koruyabilen,güven, hoşgörü ve sevginin hakim olduğu bir ortam yaratmak, Eğitim – Öğretim etkinliklerinde, çağdaş teknolojinin getirdiği tüm olanakların kullanıldığı bir ortamı öğrencilerimizin hizmetine sunmak, Okulumuzu; öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile çevrede örnek gösterebilecek ve gurur duyacak bir kurum haline getirmek, Öğrencilerimizin istek ve ihtiyaçlarını en kısa sürede gidererek, onları başarıya götüren yolda motive edip, umut ve güveni aşılayarak hedeflerine emin adımlarla gitmelerini sağlamak, Çocuklarımıza mutlu ve başarılı bireyler olma isteğini ve yeteneğini kazandırmak.

MİSYON

Öğrencilerinin kendilerine özgü niteliklerini yitirmeden: Doğaya ve çevresine duyarlı, Tüm kültürlere ve farklılıklara saygılı, Birey haklarının bilincinde olan, Sorgulayıcı bakış açısına sahip, Bilgiye ulaşma yollarını bilen, Kendine güvenen, Atatürk İlkelerine bağlı, laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen, Etik değerlere sahip, Barış dolu bir dünya için yaşam boyu öğrenmekten vazgeçmeyen bireyler olmalarını sağlamaktır.

× Online Destek