Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

eleşkirt Aşağı Cihanbey İlkokulu

eleşkirt Aşağı Cihanbey İlkokulu

AĞRI – ELEŞKİRT Aşağı Cihanbey ilkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı Aşağı Cihanbey köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 77 km, Eleşkirt ilçe merkezine olan uzaklığı ise 47 km’dir. Okula ulaşım Köy minibüsleriyle sağlanmakta ancak kışın yolların kapanması sebebiyle öğretmen gidiş gelişi oldukça zorlaşmaktadır.  Okul, 3 öğretmen ve 3 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun UYDU internet imkanı olmasına karşın kütüphane imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca okulun kaloriferli 1 adet lojmanı bulunmaktadır. Okul, öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Ülkemiz insanlarının yüksek yaşam standartlarına ulaşmasını amaç edinmiş, bilgiyi hayatında kullanabilen, rekabetçi ve sosyal bir kişiliğe sahip, lider bir ülke olmamız gayesi uğrunda fedakarlık yapabilen, şekilden ziyade üretimde varlık gösterebilen, kişilikli bireyler yetiştiren lokomotif bir kurum olmak.

MİSYON

Öğrencilerimizi yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda, özgüven sahibi ve sorumluluklarının bilincinde, kendi kültürünü özümseyen, insan haklarına ve değerlerine saygılı, çağdaş bilgilere ulaşabilen, dünyada eğitim alanındaki gelişmelere ayak uydurabilen ve üst öğrenime bu donanımla gidecek bireyler olarak yetiştirmek; okul çevresine ise Eğitim, Öğretim, Bilim ve Kültür alanlarında bilgiye ulaşma ve kullanma olanağı sunmaktır.

İlginizi Çekebilir...!  eleşkirt Goncalı İlkokulu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek