Aşağı Cihanbey İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 16:04

Aşağı Cihanbey İlkokulu

Aşağı Cihanbey İlkokulu
Son Güncelleme :

21 Haziran 2018 - 3:21

Aşağı Cihanbey İlkokulu nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı Aşağı Cihanbey köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 77 km, Eleşkirt ilçe merkezine olan uzaklığı ise 47 km’dir. Okula ulaşım Köy minibüsleriyle sağlanmakta ancak kışın yolların kapanması sebebiyle öğretmen gidiş gelişi oldukça zorlaşmaktadır.  Okul, 3 öğretmen ve 3 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun UYDU internet imkanı olmasına karşın kütüphane imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca okulun kaloriferli 1 adet lojmanı bulunmaktadır. Okul, öğrencilerine NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON Aşağı Cihanbey İlkokulu

Ülkemiz insanlarının yüksek yaşam standartlarına ulaşmasını amaç edinmiş, bilgiyi hayatında kullanabilen, rekabetçi ve sosyal bir kişiliğe sahip, lider bir ülke olmamız gayesi uğrunda fedakarlık yapabilen, şekilden ziyade üretimde varlık gösterebilen, kişilikli bireyler yetiştiren lokomotif bir kurum olmak.

MİSYON

Öğrencilerimizi yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda, özgüven sahibi ve sorumluluklarının bilincinde, kendi kültürünü özümseyen, insan haklarına ve değerlerine saygılı, çağdaş bilgilere ulaşabilen, dünyada eğitim alanındaki gelişmelere ayak uydurabilen ve üst öğrenime bu donanımla gidecek bireyler olarak yetiştirmek; okul çevresine ise Eğitim, Öğretim, Bilim ve Kültür alanlarında bilgiye ulaşma ve kullanma olanağı sunmaktır.

 

× Online Destek