ağrı doğubayazıt Üçgöze İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 12:58

ağrı doğubayazıt Üçgöze İlkokulu

ağrı doğubayazıt Üçgöze İlkokulu
Son Güncelleme :

27 Ağustos 2018 - 4:41

AĞRI – DOĞUBAYAZIT Üçgöze İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinin Üçgöze köyünde bulunan okulun  Doğubayazıt ilçe merkezine olan uzaklığı 15 km’dir. Okul, 2 öğretmen ve 2 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun 1 adet lojmanı olmasına karşın lojman kullanılamaz haldedir. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, TAM GÜN öğretim şekliyle öğretim vermektedir. Ayrıca okulun bulunduğu köyün iklimi düz bir araziye kurulu olduğundan dolayı yazları sıcak, kışları oldukça soğuktur.

VİZYON

Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği bir okul olmaktır.

MİSYON

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.

× Online Destek