ağrı doğubayazıt Topcatan İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 13:55

ağrı doğubayazıt Topcatan İlkokulu

ağrı doğubayazıt Topcatan İlkokulu
Son Güncelleme :

26 Ağustos 2018 - 2:08

AĞRI – DOĞUBAYAZIT Topcatan İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinin Topcatan köyünde bulunan okulun Doğubayazıt ilçe merkezine olan uzaklığı 12 km’dir. Okul, 4 öğretmen ve 4 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun 1 adet lojmanı olmasına karşın lojman derslik olarak kullanılmaktadır.  Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Mutlu bireylerin yetiştiği bir bilgi yuvası olmak.

MİSYON

Biz, Türk Milli Eğitimin temel amaçları doğrultusunda; Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, bütün öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini sağlamak, onların; kendilerine güvenen, bilgiye ulaşıp kullanabilen, özgüvenli, becerili, sorumluluk alabilen, iletişim kurabilen, öğrenmeyi öğrenmiş, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilen, planlı, programlı çalışabilen, becerileri doğrultusunda orta öğretime hazırlanabilen, sosyal ve kültürel yönden gelişmiş bireyler yetiştirmek ve bu bireyleri topluma kazandırmak için varız.

× Online Destek