ağrı doğubayazıt Said-i Nursi İmam Hatip Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 08:29

ağrı doğubayazıt Said-i Nursi İmam Hatip Ortaokulu

ağrı doğubayazıt Said-i Nursi İmam Hatip Ortaokulu
Son Güncelleme :

04 Eylül 2018 - 23:31

AĞRI – DOĞUBAYAZIT Said-i Nursi İmam Hatip Ortaokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinin merkezinde bulunan okula herhangi bir ulaşım sıkıntısı yoktur. Okul, Sanayi Mahallesi Çevre Yolu Bulvarında bulunmaktadır. Okula ulaşım okul servisiyle sağlanmaktadır. Okul, 6 öğretmen ve 16 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet ve kütüphane imkanı mevcuttur. Ancak okulun lojman imkanı bulunmamaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul, TAM GÜN öğretim şekliyle öğretim vermektedir. Okulun yabancı dili İngilizce ve Arapçadır. Ayrıca okul, kültürel ve sportif düzeyde birçok başarıya imza atmıştır.

VİZYON

Kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen ve problemlere çözüm üretebilen bireyler yetiştirmektir.

MİSYON

Öğrencilerimizin zihninde; insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir Din Öğretimi Anlayışının yayılmasına katkıda bulunmak. HEDEFLERİMİZ; Dini asıl kaynaklardan yola çıkarak ortaya koyan ve yorumlayan. Dinin birleştirici, huzur verici ve barışı sağlayıcı gücünü ortaya çıkarmaya çalışan, Düşünen, sorgulayan, inancını aklı ile bütünleştiren, Yapıcı eleştirilere ve farklı görüşlere saygı duyan, Yeni gelişmelere açık olan, Bilimsel görüş ve anlayış kazanmış, bilgilerini mesleki alanda kullanma yollarını öğrenen, Bütün dinlere objektif bir gözle bakabilen, Çalışkan, Mesleğine bağlı, yurdun her yerinde seve seve hizmete hazır, İnsanlığı, insanları seven ve anlayan; her şeyden önce eğitici kimliği olduğu bilincine sahip, güvenilir bir meslek adamı, Yüksek öğretime, hem kendi alanına hem de diğer bölümlere öğrenci yetiştirmektir.

× Online Destek