ağrı doğubayazıt Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 13:17

ağrı doğubayazıt Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

ağrı doğubayazıt Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
Son Güncelleme :

27 Ağustos 2018 - 3:38

AĞRI – DOĞUBAYAZIT Mehmet Akif Ersoy Ortaokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinin merkezinde bulunan okula herhangi bir ulaşım sıkıntısı yoktur. Okul, Yeni Mahalle Şirin Sokakta bulunmaktadır. Okulun ilçe merkezine olan uzaklığı 2 km’dir. Okula ulaşım öğretmen servisi ve toplı taşıma araçlarıyla sağlanmaktadır. Okul, 17 öğretmen ve 22 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet ve kütüphane imkanı mevcuttur. Ancak okulun lojman imkanı bulunmamaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul, İKİLİ öğretim şekliyle öğretim vermektedir. Okulun yabancı dili İngilizcedir. Okul İl içi ve İl dışı Fen Liseleri, Anadolu Liseleri ve Öğretmen liselerine çok sayıda öğrenciler yerleştirmiştir.

VİZYON

Bütün öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak,onların bilgili, becerikli, kendine güvenen, girişimci bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yy´ın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak ve okulumuzu bölgemizde ön sıralarda tutmak! İstiyoruz ki; okulumuzda herkes daha iyiye ulaşmak için çalışsın. İstiyoruz ki; her öğrencinin yeteneklerinden sonuna kadar yararlanalım ve başarıyı olabildiğince yükseltelim İstiyoruz ki; hem öğretmen hem de öğrencilerimiz birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olsunlar ve bunun gerekliliğine inansın İstiyoruz ki; veliler okulda öğrenciye öğrenmesi için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.

MİSYON

Biz Türk Milli Eğitimini genel ve özel amaçları doğrultusunda; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, bayrağını,devletini, ailesini ve çevresini seven bireyler yetiştirmek; kendisinin ve çevresinin bilgi ve kültür seviyesini yükseltecek kapasitede gelişimini sağlamak için varız.

× Online Destek