Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

ağrı doğubayazıt Kızılkaya Ortaokulu

AĞRI – DOĞUBAYAZIT Kızılkaya Ortaokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinin Bardaklı köyünde bulunan okulun  Doğubayazıt ilçe merkezine olan uzaklığı 27 km’dir. Okula ulaşım servis ile sağlanmaktadır. Kardan dolayı yollar kapandığında 7 km’lik yol yaya olarak Tendürek Dağına tırmanış şeklinde olacaktır. Okul, 6 öğretmen ve 4 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun lojman imkanı olmasına karşın lojman ana sınıfı olarak kullanılmaktadır. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, TAM GÜN öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLAMAK, KARŞILAŞACAKLARI GÜÇLÜKLER KARŞISINDA YILMAMAYI, ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI OLMAYI HAYAT FELSEFESİ HALİNE GETİRMELERİNE YARDIMCI OLMAKTIR.

MİSYON

Biz, Kızılkaya Orta Okulu çalışanları olarak; öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen, işleri yapan değil; işleri doğru yapan, sorgulayan, araştıran, sağlıklı iletişim kuran, düşünen, düşündüren, demokratik bireyler olarak yetişmelerine fırsat vermek ve onları 21. Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

bayazıt Kızılkaya Ortaoku

İlginizi Çekebilir...!  ağrı doğubayazıt Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Kademe
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek