ağrı doğubayazıt Kargakonmaz İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 14:33

ağrı doğubayazıt Kargakonmaz İlkokulu

ağrı doğubayazıt Kargakonmaz İlkokulu
Son Güncelleme :

17 Ağustos 2018 - 3:05

AĞRI – DOĞUBAYAZIT Kargakonmaz İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinin Kargakonmaz köyünde bulunan okulun Doğubayazıt ilçe merkezine olan uzaklığı 32 km’dir. Okul, 2 öğretmen ve 2 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken kütüphane imkanı mevcut değildir. Ancak okulun 1 adet lojman imkanı bulunmasına rağmen lojman, derslik olarak kullanılmaktadır. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, Birleştirilmiş Sınıf ve Tam Gün öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

İSTİYORUZ Kİ…  Okulumuzun tüm öğrencileri sanayi kuruluşlarında aranan kalifiye eleman olarak yetişsin.  Öğrencilerimiz değişen dünyamıza uyum sağlayabilmek için gerekli davranış ve donanıma sahip yetişsinler.  Tüm öğrencilerimiz bir yüksek öğretim kurumuna girmeye hak kazansın.  Okul toplumunun tüm bireyleri sorumluluk alsın ve sorumlulukları doğrultusunda yetki ve inisiyatif kullansın.  Öğrencilerimiz yaşadıkları toplumun sorunlarına duyarlı olsunlar, fikir ve hareketleri ile öncülük etsinler.  Okul toplumunun tüm bireyleri hedeflerine ulaşmada ilkelerinden ödün vermesinler.  Olumlu niteliklere sahip bir kültürümüz oluşsun ve okul toplumunun bireyleri okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın, kültürleri ile gurur duysunlar.

MİSYON

Biz; Atatürk İlke Ve İnkılâplarına bağlı, Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda barış içinde, çağdaş bir dünya için; yaratıcı, akılcı, özgür bireyler yetiştirmek için varız.

× Online Destek