ağrı doğubayazıt Kalecik Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 14:53

ağrı doğubayazıt Kalecik Ortaokulu

ağrı doğubayazıt Kalecik Ortaokulu
Son Güncelleme :

17 Ağustos 2018 - 1:52

AĞRI – DOĞUBAYAZIT Kalecik Ortaokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinin Kalecik köyünde bulunan okulun Doğubayazıt ilçe merkezine olan uzaklığı 34 km’dir. Okula ulaşım köy minibüsleri ve öğretmen servisiyle sağlanmakta olup, ulaşım rahat ve güvenlidir. Okul, 6 öğretmen ve 4 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun lojmanı da bulunmamaktadır. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, NORMAL  öğretim şekliyle öğretim vermektedir. Okulun yabancı dili İngilizcedir.

VİZYON

Eğitim ve Öğretim Süreci İçinde; “Yaşadığı Toplumun Değerlerine Saygı Gösteren, Kendisine, Ailesine ve Ülkesine Karşı Sorumluklarını Yerine Getiren, Haklarını Koruyan ve Başkalarının Haklarına Saygı Gösteren, Fikri, Vicdanı ve İrfanı Hür, Sevgi-Saygı ve Hoşgörülü bireylerin yetişmesi için; Demokratik Yönetim Anlayışı İçinde, Kendine Güven Duyan, Teknoloji Araçlarını En Verimli Şekilde Kullanan, Değişim ve Gelişime Açık, Yerel, Ulusal ve Uluslararası Başarılara İmza Atan Örnek Bir Kurum Olabilmektir.

MİSYON

Türk Milli Eğitimin amaç ve İlkeleri doğrultusunda Atatürk İlke ve İnkılâplarını Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve demokrasinin ilkelerine bağlı, Sağlam karakterli, dürüst, Kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, İnsani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, Ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, Mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, Araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, Kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, Görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek. Biz GELECEK NESİLLERİN en iyi şekilde yetişmesi için varız.

 

× Online Destek