ağrı doğubayazıt Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 12:13

ağrı doğubayazıt Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi

ağrı doğubayazıt Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi
Son Güncelleme :

29 Ağustos 2018 - 1:29

AĞRI – DOĞUBAYAZIT Özel Eğitim İş Uygulama Merkezine nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinin merkezinde bulunan okula herhangi bir ulaşım sıkıntısı yoktur. Okul, Barış Mahallesi Erzurum Caddesinde bulunmaktadır. Okulun ilçe merkezine olan uzaklığı 1 km’dir. Okula otobüsle ve taksiyle ulaşım sağlanmaktadır. Okul, 2 öğretmen ve 1 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun lojman imkanı da bulunmamaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul, TAM GÜN öğretim şekliyle öğretim vermektedir. Okulun yabancı dili İngilizcedir.

VİZYON

Türk milli eğitiminin genel amaçları ve temel ilkeleri doğrultusunda özel eğitim gerektiren 4-15 yaş aralığındaki bireylerin eğitim görme haklarını kullanabilmelerini sağlamak; eğitim- öğretim ile öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmelerine, eğitim sürecinden yetenek ve özelliklerine göre en üst düzeyde yararlanmalarına,bağımsız bireyler olmalarına katkı sağlamak,onları sosyal hayata hazır,uyumlu bireyler olarak yetiştirmek.

MİSYON

Bireysel farklılıklarından dolayı mevcut eğitim öğretim ortamlarından yararlanmayan 4-15 yaş grubundaki orta- ağır düzeyde zihinsel yetersizliği ve otizmli çocukların, farklılıklarına uygun ortamlarda, özel olarak yetiştirilmiş personelle, geliştirilmiş bireysel eğitim programları ve yöntemleri uygulanarak çocuklarımıza bağımsız yaşam becerilerini kazandırmak, tüm gelişim alanlarındaki potansiyellerini en üst düzeye çıkararak, yaşadığı toplumun bağımsız bir üyesi olmaları ve kendi kendilerine yeter hale gelebilmelerini sağlamaktır.

× Online Destek