ağrı doğubayazıt Binkaya İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 14:47

ağrı doğubayazıt Binkaya İlkokulu

ağrı doğubayazıt Binkaya İlkokulu
Son Güncelleme :

17 Ağustos 2018 - 2:07

AĞRI – DOĞUBAYAZIT Binkaya İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinin Binkaya köyünde bulunan okulun Doğubayazıt ilçe merkezine olan uzaklığı 35 km’dir. Okul, 3 öğretmen ve 3 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun 1 adet lojmanı da bulunmasına rağmen lojman, mevcut kurum personelleri tarafından kullanılmamaktadır. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, TAM  öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği,okul olmak.

MİSYON

Milli eğitim sistemin genel amaçları doğrultusunda, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının en fazla düzeyde temel becerileri kazanarak, halkının milli manevi kültürünü benimseyen , bireyler yetiştirmek.

 

 

× Online Destek