ağrı doğubayazıt Aşağı Tavla İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 12:17

ağrı doğubayazıt Aşağı Tavla İlkokulu

ağrı doğubayazıt Aşağı Tavla İlkokulu
Son Güncelleme :

29 Ağustos 2018 - 1:03

AĞRI – DOĞUBAYAZIT Aşağı Tavla İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinin Aşağı Tavla köyünde bulunan okulun  Doğubayazıt ilçe merkezine olan uzaklığı 17 km’dir. Okul, 1 öğretmen ve 1 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okula ulaşım köy minibüsleriyle sağlanmakta ve okul yol üzerinde olduğundan dolayı ulaşım kolaydır. Okulun İnternet imkanı mevcut iken kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun  adet lojmanı da olmasına karşın lojman kullanılabilir durumda değildir. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

01-Topluma yararlı, yaratıcı ve pozitif düşünen, ve yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden nitelikli bireyler yetiştirmektir. 2-İçinden çıktığı toplum için yaşayan ve üreten yiğitler yetiştirmek 3-Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde Türkiye’de adından söz ettiren, mezun ettiği her bireyin başarılarıyla Türkiye’nin gurur duyduğu ideal kurum olmaktır.

MİSYON

Öğrencilerimizi yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda, özgüven sahibi ve sorumluluklarının bilincinde, çağdaş bilgilere ulaşabilen, dünyada eğitim alanındaki gelişmelere ayak uydurabilen ve üst öğrenime bu donanımla gidecek bireyler olarak yetiştirmek; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde kendilerini geliştirebilmelerini sağlamak; okul çevresine Eğitim, Öğretim, Bilim ve Kültür alanlarında bilgiye ulaşma ve kullanma olanağı sunmaktır.

 

× Online Destek