Diyadin Yukarıdalören İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

27 Kasım 2021 - 06:27

Diyadin Yukarıdalören İlkokulu

Diyadin Yukarıdalören İlkokulu
Son Güncelleme :

20 Haziran 2018 - 23:00

Diyadin Yukarıdalören İlkokulu nerede, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkezine 80 km, ilçe merkezine 22 km uzaklıkta olan Yukarıdalören köyündedir. Ulaşımı servislerle sağlanmaktadır. Okulumuzda 6 öğretmen, 150 öğrenci ve 6 derslik bulunmakta olup örgün eğitim verilmekle birlikte tam gün ders işlenmektedir. Okulumuzda sosyal alan ve faaliyetlerin yetersizliği apaçık ortadadır. Isınma sistemi kaloriferdir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

DİYADİN – Yukarıdalören İlkokulu

× Online Destek